Kosmetyki na cellulit to jedne z bardziej popularnych obecnie produktów. Nie wystarczą one, by całkowicie zlikwidować cellulit, jednak stanowią sporą pomoc w uporaniu się z tym problemem. Co powinny zawierać skuteczne kosmetyki na cellulit by szybko zauważyć efekty ich działania i tym samym zmotywować się do dalszej walki?

Kosmetyki antycellulitowe mogą mieć różną formę. Najbardziej znaną postacią tego typu środków jest balsam. Taki kosmetyk musi być dość gęsty, ponieważ dzięki temu podczas wmasowywania go w skórę dodatkowo rozbija się cellulit. Jednocześnie jednak składniki preparatu powinny dość swobodnie przenikać warstwę naskórka, by móc działać tam, gdzie jest źródło problemu. Dlatego też balsam na cellulit należy wybierać uważnie, czytając wcześniej jego skład i możliwości działania.

Co przede wszystkim powinien zawierać najlepszy balsam na cellulit?

Balsam antycellulitowy powinien mieć w swoim składzie kofeinę. Choć ta substancja nie daje trwałych rezultatów, to jednak szybko daje efekt ujędrnienia skóry poprzez jej ściągnięcie. Dzięki temu szybko można zauważyć poprawę stanu skóry, a to zazwyczaj motywuje daną osobę do dalszej walki z cellulitem. Kolejnym składnikiem, który powinien zawierać dobry balsam antycellulitowy to wyciągi z alg morskich. Algi morskie efektywnie pomagają w redukcji cellulitu o czym najlepiej świadczy fakt, iż zabiegi z użyciem tego składnika są przeprowadzane w salonach SPA i gabinetach kosmetycznych. Warto więc zdecydować się na tego typu kosmetyk do użytku domowego. Dobry balsam na cellulit powinien również zawierać substancje, które wspomagają prawidłowe krążenie krwi i limfy. W wielu przypadkach cellulit to nie tylko nieprawidłowo odkładająca się tkanka tłuszczowa, ale również obrzęki spowodowane zastojem limfatycznym. Wyciąg z kasztanowca oraz rutyna pomagają w prawidłowym krążeniu krwi, dlatego też w przypadku takiego problemu jak cellulit kosmetyki powinny zawierać również te składniki.

Najlepszy balsam antycellulitowy to ten, który zawiera wszystkie podane wyżej składniki, a dodatkowo jest naturalnym produktem. Taki jest na przykład balsam Vialise zawierający nie tylko podane wyżej składniki, ale również ekstrakt z bluszczu i bylicy boże drzewko. Wspomoże on walkę z cellulitem na wszystkich frontach i jest doskonałym uzupełnieniem diety oraz ćwiczeń. Należy bowiem pamiętać, że nawet najlepsze kosmetyki na cellulit są jedynie wspomaganiem podczas usuwania tego problemu.