Wokół cellulitu krąży wiele legend. Zazwyczaj wydaje nam się, że ten problem dotyczy wyłącznie okolic ud i pośladków. Nie jest to jednak prawda. Skórka pomarańczowa pojawić może się także w innych partiach ciała – na przykład na brzuchu. Nie jest to też problem wyłącznie osób z nadwagą. Cellulit pojawić się może u osób młodych, starszych, szczupłych i pulchniejszych. Niestety, nie zawsze mamy wpływ na jego pojawienie się. Dlatego też warto obserwować swoje ciało, nie przejmując się stereotypami. Im szybciej bowiem zareagujemy, tym lepsze otrzymamy rezultaty.

Walcząc z cellulitem na brzuchu do dyspozycji mamy różne metody. Najlepiej zacząć od domowych sposobów, szczególnie w pierwszych fazach formowania się zmian. Niestety, gdy cellulit jest już w zaawansowanym stadium, nie zlikwidujemy do w stu procentach przy użyciu domowych metod. Na samym początku powstawania nierówności skóry możemy zupełnie pozbyć się cellulitu. Jednakże nawet jeżeli skórka pomarańczowa została uformowana w pełni, warto stosować domowe metody, które może nie wygładzą skóry w zupełności, ale na pewno poprawią jej wygląd.

Na początek najlepsze będzie serum antycellulitowe!

Jednym z kroków, jaki możemy podjąć samodzielnie jest stosowanie kremów antycellulitowych. Prawidłowa aplikacja oraz duża ilość składników aktywnych sprawią, że poprawimy stan skóry. Jeżeli będziemy stosować kosmetyk regularnie i łączyć go z innymi metodami, które pomogą w walce z cellulitem, możemy liczyć na wygładzenie nierówności. Odpowiednio dobrany krem powinien być uzupełnieniem zdrowego trybu życia. Jeżeli jadamy niezdrowo, nie uprawiamy sportu i ulegamy używkom, istnieje większe prawdopodobieństwo, że nie pozbędziemy się cellulitu nigdy. Dlatego też warto stosować zdrową dietę i być aktywnym fizycznie – w ten sposób zadbamy o skórę od wewnątrz. Warto też uzupełnić pielęgnację cery o regularne, pół godzinne masaże oraz peeling całego ciała.

Cellulit na brzuchu nie zniknie sam!

Sposób aplikacji samego kremu także ma znaczenie. Krem Vialise lub balsam najlepiej nakładać zaraz po wyjściu z kąpieli. Wtedy skóra jest rozgrzana i najlepiej wchłania składniki zawarte w kosmetykach. Podczas nakładania kremu warto wykonać prosty masaż. Przez kilka minut dość intensywnie wcieraj serum na cellulit w skórę brzucha, po linii okręgu, kierując się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W ten sposób pobudzimy skórę i zintensyfikujemy działanie preparatu.

brzuch

Co do wyboru samego balsamu, warto kierować się kilkoma prostymi zasadami. Przede wszystkim taki kosmetyk musi zawierać jak najwięcej składników aktywnych. Zawsze czytaj listę znajdującą się na opakowaniu. Na początku składu znajdują się składniki, których zawartość jest najwyższa. W idealnym kremie antycellulitowym powinno znaleźć się po co najmniej jednym składniku z trzech grup. Pierwsza grupa substancji to te, które powodują redukcję tkanki tłuszczowej. Najbardziej znanym reprezentantem jest kofeina. Łatwo to zauważyć, przyglądając się sklepowym półkom. Kofeina jednak nie tylko niweluje komórki tłuszczu, ale także hamuje powstawanie nowych. Co więcej, kofeina oczyszcza organizm z toksyn, a także usprawnia krążenie. Inne składniki, które wspomogą spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej to: żeń-szeń, karnityna, retinol, czy koenzym A.

Druga grupa składników ma na celu poprawę funkcjonowania naczyń krwionośnych oraz włosowatych. Składa się na to wzmocnienie naczyń, ale też przyśpieszenie przepływu krwi. Dzięki temu metabolizm zostaje pobudzony, komórki są dotlenione i odżywione. Sprawne krążenie sprawia też, że ani toksyny, ani woda nie zostają zatrzymane w organizmie.  Najpopularniejsze składniki z tej grupy to algi, bluszcz, arnika, miłorząb oraz skrzyp.

Ostatnia grupa składników nie działa bezpośrednio na tkankę tłuszczową – są to substancje, które optycznie zmniejszają cellulit. W końcu jest to problem estetyczny, nie medyczny. Wizualnie poprawimy stan skóry stosując substancje o działaniu nawilżającym, napinającym i ujędrniającym. Są to witaminy, olejki oraz np. kwas hialuronowy. Stosowanie kremu o tak kompleksowym działaniu przyniesie najlepsze efekty. Przeczytaj też artykuł na woman-news.pl na temat cellulitu.