Jak używać masażera na cellulit?

Istnieje kilka bezinwazyjnych sposobów na zmniejszenie cellulitu. Choć żaden z nich w stu procentach nie wygładzi skóry w zaawansowanej fazie zmian, to zdecydowanie poprawią stan tkanek. Jeżeli zaczniesz działać odpowiednio wcześnie, możesz skutecznie zapobiec pojawieniu się pomarańczowej skórki, a także efektywnie ujędrnić skórę. Wśród najskuteczniejszych metod wymienia się stosowanie zdrowej diety, uprawianie sportu, używanie odpowiednich kosmetyków (np. kremu antycellulitowego Vialise) oraz masaż. Ten ostatni można wykonywać zarówno samymi dłońmi, jak i przy pomocy specjalnych przyrządów. Na rynku znajdziemy mnóstwo przeróżnych masażerów.

Jaki przyrząd wybrać? Jak używać masażera na cellulit?

Bez względu na to, jaki rodzaj masażera wybierzesz, istnieją uniwersalne zasady stosowania przyrządów tego typu. Po pierwsze należy zawsze wykonywać masaż ku górze (w kierunku serca). Zazwyczaj zaczynamy od kostek i kierujemy się ku udom. Ponadto należy pamiętać, aby nie masować tylko jednego obszaru. Nawet jeżeli cellulit występuje tylko na pośladkach, masować powinno się całe ciało. W ten sposób poprawisz pracę całego ciała. Masaż powinno się wykonywać 2 – 3 razy w tygodniu, a działanie masażerów należy łączyć ze specjalnymi preparatami antycellulitowymi.

Najłatwiej dostępnym jest zwykły masażer mechaniczny – może być wykonany z plastiku lub drewna. To prosty mechanizm opierający się na stymulowaniu skóry urządzeniem z obracającą się głowicą, pokrytą wypustkami. Lepiej sprawdzą się przedmioty wykonane z drewna. Będą bardziej wytrzymałe, ale także delikatniejsze dla skóry. Roller poprawi krążenie limfy oraz krwi. Masaż możesz wykonywać także pod prysznicem. Rezultaty zaobserwujemy po około dwóch tygodniach. Zaletą drewnianego masażera jest przystępna cena, gdyż dobry przyrząd znajdziemy w drogerii już za kilka złotych.

Droższą możliwością jest masażer na cellulit elektryczny. Jego zaletą jest to, że nie trzeba go zbyt mocno dociskać do ciała. Wystarczy przyłożyć go do skóry i przesuwać ku górze. Jego działanie jest bardziej intensywne niż tego drewnianego. Jeszcze mocniej pobudzi krążenie i szybciej usunie toksyny z tkanek. Efekty widoczne będą już po kilku dniach – skóra stanie się gładsza i bardziej napięta, a także jędrniejsza i bardziej sprężysta.

Kolejną możliwością jest używanie masażera ultradźwiękowego. Dzięki emisji ultradźwięków stymuluje mikro wibracje skóry, rozbijając złogi tłuszczu. Dzięki ultradźwiękom szybciej usuwane są toksyny, a także pobudzone zostają procesy regeneracyjne. Jest on niezwykle skuteczny, a efekty zauważymy już po kilku sesjach. Ponadto taka stymulacja skóry sprawia, że doskonale wchłaniane są wszelkie składniki aktywne zawarte w kosmetykach. W wypadku tego urządzenia nie należy przyciskać go zbyt mocno do skóry. Może to wywołać efekt przeciwny do zamierzonego. Samo urządzenie najczęściej zasilane jest akumulatorem. Odstraszać może cena takiego urządzenia, która wynosi ok 200 zł. Warto jednak pamiętać, że takie urządzenia działają wielopoziomowo i posłużą nam przez wiele lat. Ponadto porównując cenę takiego masażera z cenami zabiegów antycellulitowych, nie jest to wygórowana kwota.

Jeżeli borykasz się z cellulitem, masażer będzie niezwykle przydatnym gadżetem, który pomoże Ci w pozbyciu się uporczywego problemu. Najlepszym wyborem będzie masażer ultradźwiękowy, gdyż zadziała bardziej efektywnie, a przy tym nie będzie podrażniał skóry. Gdy nie jesteś przekonana do tego wyboru możesz zacząć od masażera drewnianego. Sprawdzisz, czy w ogóle starczy Ci samozaparcia, aby regularnie wykonywać zabieg. Bowiem sumienność to podstawa. Okazjonalne używanie nawet najlepszego urządzenia nie przyniesie żadnych efektów.

Masażer na cellulit to dobra propozycja dla pań, które zmagają się z problemem jakim jest pomarańczowa skórka. Masaż antycellulitowy ma wiele odmian, dlatego też można dobrać jego metodę do swoich indywidualnych potrzeb. Masażer do cellulitu należy wybierać zgodnie ze swoimi preferencjami, jednak sekretem odniesienia sukcesu w walce z cellulitem jest regularny i bardzo dokładny masaż. Na łamach niniejszego artykułu postaramy się przestawić Państwu przegląd urządzeń antycellulitowych, które cieszą się największą popularnością wśród konsumentów.

Masaż na cellulit rollerem czy bańką chińską?

Rodzaje masażerów, które są dostępne na rynku i ich charakterystyka to temat wart uwagi. Poniżej przedstawiamy opisy poszczególnych masażerów.

 • Masażery manualne (drewniane lub plastikowe) to jedno z najprostszych oraz najtańszych rozwiązań służących walce z pomarańczową skórką. Jest on szczególnie polecany osobom, które borykają się z kłopotem w postaci przepływu limfy, a także mają w posiadaniu nadprogramowe ilości tkanki tłuszczowej. Do ud oraz pośladków odpowiedni będzie masażer z wypustkami.Podczas podejmowania decyzji o kupnie masażera drewnianego, koniecznym jest przyjrzenie się temu czy został on wykonany w sposób precyzyjny. Najlepszych efektów masażu można się spodziewać łącząc go ze stosowaniem odpowiednich kremów. Koszt takiego masażera waha się od 20 do 50 zł. Masaż masażerem drewnianym lub plastikowym powinno się rozpocząć od obszaru ud. W kolejnych etapach należy przenieść się z masażerem w okolice pośladków oraz brzucha. Masowanie powinno być wykonywane powolnymi ruchami o charakterze okrężnym. Zaleca się delikatne uciskanie przy tym skóry. Ucisk zwiększamy stopniowo. Masujemy ciało w kierunku serca, a  potem odwrotnie. Masaż powinien trwać od 15 do 20 minut.
 • Masażer ultradźwiękowy, którego sposób działania opiera się na emisji ultradźwięków, które wprowadzają powierzchnię pod skórą w wibracje. W konsekwencji następuje rozbicie grudek tkanki tłuszczowej, które wyglądają mało atrakcyjnie. To dobre rozwiązanie dla osób zmagających się ze średnio zaawansowanym cellulitem. Koszt dobrej jakości masażera ultradźwiękowego to około 200 zł. Masażera tego rodzaju można używać ile się chce i jak długo się chce, powinno być to uzależnione od potrzeb indywidualnych. Korzystanie z niego jest bajeczne proste, ponieważ wystarczy przyłożenie go do skóry dotkniętej cellulitem i delikatne wykonywanie okrężnych ruchów w jej obrębie.
 • Próżniowy masażer do cellulitu pobudza nasz układ immunologiczny do lepszego działania. Jest to tak zwany dermomasaż, który ma bezpośredni wpływ na głębokie tkanki skóry. Podczas zabiegu zasysa się daną partię ciała. Próżniowy masażer to rozwiązanie o wiele bardziej skuteczne od wymienionych powyżej. Pacjentki jednak nie decydują się na niego zbyt często ze względu na fakt, że masaż tego typu jest dość bolesny. Cena masażera oscyluje pomiędzy 100, a 200 zł. Używanie masażera opiera się o przykładanie go do partii skóry dotkniętej pomarańczową skórką. Następnie następuje zassanie takiej tkanki, c w konsekwencji przynosi rozbicie grudek tkanki tłuszczonej. Masaż powinien trwać od 10 do 15 minut dziennie.
 • Elektryczny masażer do cellulitu to rozwiązanie dla kobiet, które nie przepadają za używaniem dużej siły podczas masażu przeciwko cellulitowi. Użytkowanie elenktycznego masażera jest bajecznie proste. Wystarczy go włączyć i utrzymywać blisko miejsca, na którym wystąpiła pomarańczowa skórka. Czas trwania masażu powinien trwać od 15 do 20 minut każdego dnia. Jako uzupełnienie tego typu kuracji warto rozważyć kupno odpowiedniego zestawu kosmetyków ujędrniających. Przed korzystaniem z masażera elektrycznego warto wykonać peeling skóry i również posmarować ją dobrej jakości kremem ujędrniającym. Tego typu roller na cellulit wiąże się z wydatkiem rzędu od 100 do 400 zł.

Bańki chińskie na cellulit, czyli trochę o tradycyjnych sposobach walki z pomarańczową skórką.

Bańki na cellulit to klasyczny sposób na pozbycie się cellulitu. Jak każdy przedmiot tego typu mają one grono swoich sprzymierzeńców oraz przeciwników. Postaramy się opowiedzieć nieco o tym w jaki sposób działają bańki chińskie na cellulit. Efekty wykonywanego nimi zabiegu mogą być bardzo zadowalające. 

Bańka chińska na cellulit stanowi skuteczny sposób na pozbycie się mało atrakcyjnej skóry z pośladków i ud. Bańka wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry oraz tkanek, które się pod nią znajdują. To świetna propozycja także dla osób, które pragną poprawić swoje ukrwienia. To własnie takie działanie wpływa na wyraźne zmniejszenie się cellulitu, a czasami nawet rozstępów. Antycellulitowy masaż bańką chińską powinien trwać od 15 do 30 minut, a zabiegi należy powtórzyć około 10 razy. Odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić jakieś trzy dni. Efektem stosowania chińskiej bański jest pomniejszenie się mało atrakcyjnego wyglądu skóry w określonym czasie.

Oczywiście wybór masażera do cellulitu uzależniony jest ściśle od stopnia zaawansowania pomarańczowej skórki, indywidualnych potrzeb i preferencji oraz budżetu, który chcemy przeznaczyć na kurację. Nie mniej tego wybór tego typu urządzeń na rynku jest bardzo wysoki, co sprawia, że możemy mocno przebierać w ich formach.

Bibliografia

1. Karen Fischer, Younger Skin in 28 Days: The Fast-track Diet for Beautiful Skin and a Cellulite-proof Body, 2013
2. Misbah H. Khan, Babar K. Rao, Neil S. Sadick, Cellulit i podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa,
3. Pugliese PT., The pathogenesis of cellulite: a new concept,2007
4. P. Goldma Mitchel P. Goldman Doris Hexsel, Cellulite: Pathophysiology and Treatment 2nd Edition
5. Katarzyna Janda, Anna Tomikowska. Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, 2014
6. Thomas Weiss, Najnowsze metody zwalczania cellulitu: lipodemia, przemiana materii, limfodemia, 2009
7. Pavicic T, Borelli C, Korting HC, Cellulite-the greatest skin problem in healthy women, 2008

0 komentarzy “Jak używać masażera na cellulit?

 • Ulka34 pisze:

  Kupilam masazer w rossmanie i na poczatku rzucilam go w kat 😀 niedawno sobie przypomnialam po tym jak zachecona pozytywnymi opiniamii kupilam vialise 😀
  Nie wyobrazam sobie zrezygnowania z rytualu masazu przed snem 😀

 • Patka_Wariatka pisze:

  Ja zamiast w drogi masażer wolałam zainwestować w lepszy krem.
  Kupilam drewniany masażer za 15 zl i vialise i teraz już tylko czekam do lata aż się pokażę wszystkim w bikini 😀

  • Lavri pisze:

   A gdzie kupiłaś ten masażer na cellulit? Polecasz jakiś konkretny model? 🙂

 • Janka pisze:

  Uwielbiam masaże… Cos najprzyjemniejszego na świecie <3
  Odkładam właśnie kaskę na masażer elektryczny 😀

 • Kornelka pisze:

  Próbowałam kiedyś masażu rollerem ale jest dla mnie zbyt bolesny . Mam wrażliwą skórę i zostają mi po takich masażach czerwone ślady. Znacie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na cellulit , oprócz masażu ? pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code