Jaki masażer na cellulit wybrać? Masaż antycellulitowy rollerem czy bańki chińskie na cellulit?

Masażer na cellulit to dobra propozycja dla pań, które zmagają się z problemem jakim jest pomarańczowa skórka. Masaż antycellulitowy ma wiele odmian, dlatego też można dobrać jego metodę do swoich indywidualnych potrzeb.Sprawdź, jak wybrać masażer na cellulit!Masażer do cellulitu należy wybierać zgodnie ze swoimi preferencjami, jednak sekretem odniesienia sukcesu w walce z cellulitem jest regularny i bardzo dokładny masaż. Na łamach niniejszego artykułu postaramy się przestawić Państwu przegląd urządzeń antycellulitowych, które cieszą się największą popularnością wśród konsumentów.

Masaż na cellulit rollerem czy bańką chińską?

Rodzaje masażerów, które są dostępne na rynku i ich charakterystyka to temat wart uwagi. Poniżej przedstawiamy opisy poszczególnych masażerów.

Masażery manualne antycellulitowe (roller)

roller na cellulit

Masażery manualne (drewniane lub plastikowe) to jedno z najprostszych oraz najtańszych rozwiązań służących walce z pomarańczową skórką. Jest on szczególnie polecany osobom, które borykają się z kłopotem w postaci przepływu limfy, a także mają w posiadaniu nadprogramowe ilości tkanki tłuszczowej. Do ud oraz pośladków odpowiedni będzie masażer z wypustkami.

Podczas podejmowania decyzji o kupnie masażera drewnianego, koniecznym jest przyjrzenie się temu czy został on wykonany w sposób precyzyjny.

Najlepszych efektów masażu można się spodziewać łącząc go ze stosowaniem odpowiednich kremów – najlepiej naturalnych, takich jak popularny na rynku Vialise.

Koszt takiego masażera waha się od 20 do 50 zł.

Masaż masażerem drewnianym lub plastikowym powinno się rozpocząć od obszaru ud. W kolejnych etapach należy przenieść się z masażerem w okolice pośladków oraz brzucha. Masowanie powinno być wykonywane powolnymi ruchami o charakterze okrężnym. Zaleca się delikatne uciskanie przy tym skóry. Ucisk zwiększamy stopniowo.

Masujemy ciało w kierunku serca, a potem odwrotnie. Masaż powinien trwać od 15 do 20 minut.

Masażer elektryczny na cellulit

Masażery ultradźwiękowe na cellulit

Masażer ultradźwiękowy, którego sposób działania opiera się na emisji ultradźwięków, które wprowadzają powierzchnię pod skórą w wibracje. W konsekwencji następuje rozbicie grudek tkanki tłuszczowej, które wyglądają mało atrakcyjnie. To dobre rozwiązanie dla osób zmagających się ze średnio zaawansowanym cellulitem.

Koszt dobrej jakości masażera ultradźwiękowego to około 200 zł.

Masażera tego rodzaju można używać ile się chce i jak długo się chce, powinno być to uzależnione od potrzeb indywidualnych. Korzystanie z niego jest bajeczne proste, ponieważ wystarczy przyłożenie go do skóry dotkniętej cellulitem i delikatne wykonywanie okrężnych ruchów w jej obrębie.

Masażery próżniowe

Próżniowy masażer do cellulitu pobudza nasz układ immunologiczny do lepszego działania. Jest to tak zwany dermomasaż, który ma bezpośredni wpływ na głębokie tkanki skóry. Podczas zabiegu zasysa się daną partię ciała. Próżniowy masażer to rozwiązanie o wiele bardziej skuteczne od wymienionych powyżej. Pacjentki jednak nie decydują się na niego zbyt często ze względu na fakt, że masaż tego typu jest dość bolesny.

Cena masażera oscyluje pomiędzy 100, a 200 zł.

Używanie masażera opiera się o przykładanie go do partii skóry dotkniętej pomarańczową skórką. Następnie następuje zassanie takiej tkanki, c w konsekwencji przynosi rozbicie grudek tkanki tłuszczonej.

Masażer próżniowy na cellulit

Masaż powinien trwać od 10 do 15 minut dziennie.

Elektryczny masażer do cellulitu

Elektryczny masażer do cellulitu to rozwiązanie dla kobiet, które nie przepadają za używaniem dużej siły podczas masażu przeciwko cellulitowi. Użytkowanie elenktycznego masażera jest bajecznie proste. Wystarczy go włączyć i utrzymywać blisko miejsca, na którym wystąpiła pomarańczowa skórka.

Czas trwania masażu powinien trwać od 15 do 20 minut każdego dnia.

Jako uzupełnienie tego typu kuracji warto rozważyć kupno odpowiedniego zestawu kosmetyków ujędrniających. Przed korzystaniem z masażera elektrycznego warto wykonać peeling skóry i również posmarować ją dobrej jakości kremem ujędrniającym.

Tego typu roller na cellulit wiąże się z wydatkiem rzędu od 100 do 400 zł.

Bańki chińskie na cellulit, czyli trochę o tradycyjnych sposobach walki z pomarańczową skórką.

Bańki na cellulit to klasyczny sposób na pozbycie się cellulitu. Jak każdy przedmiot tego typu mają one grono swoich sprzymierzeńców oraz przeciwników. Postaramy się opowiedzieć nieco o tym w jaki sposób działają bańki chińskie na cellulit. Efekty wykonywanego nimi zabiegu mogą być bardzo zadowalające.

Bańka chińska na cellulit stanowi skuteczny sposób na pozbycie się mało atrakcyjnej skóry z pośladków i ud. Bańka wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry oraz tkanek, które się pod nią znajdują. To świetna propozycja także dla osób, które pragną poprawić swoje ukrwienia. To właśnie takie działanie wpływa na wyraźne zmniejszenie się cellulitu, a czasami nawet rozstępów.

Antycellulitowy masaż bańką chińską powinien trwać od 15 do 30 minut, a zabiegi należy powtórzyć około 10 razy.

Odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić jakieś trzy dni. Efektem stosowania chińskiej bański jest pomniejszenie się mało atrakcyjnego wyglądu skóry w określonym czasie.

Oczywiście wybór masażera do cellulitu uzależniony jest ściśle od stopnia zaawansowania pomarańczowej skórki, indywidualnych potrzeb i preferencji oraz budżetu, który chcemy przeznaczyć na kurację. Nie mniej tego wybór tego typu urządzeń na rynku jest bardzo wysoki, co sprawia, że możemy mocno przebierać w ich formach.

Masażer na cellulit


Bibliografia

1. Karen Fischer, Younger Skin in 28 Days: The Fast-track Diet for Beautiful Skin and a Cellulite-proof Body, 2013
2. Szczotka P., Dynamiczny Masaż Antycellulit- masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki, 2008
3. Molski M., Nowoczesna kosmetologia, 2014

0 komentarzy “Jaki masażer na cellulit wybrać? Masaż antycellulitowy rollerem czy bańki chińskie na cellulit?

 • Kornela pisze:

  wow nie wiedziałam, że jest aż tyle sposobów na cellulit poza kremami. Ten elektryczny masażer wydaje się całkiem ciekawy. Stosował go ktoś z was dziewczyny? 😀

  • Polis pisze:

   Też jestem jego ciekawa, bo same kremy nie pomagają

 • Katt pisze:

  a ja bardzo dużo słyszałam właśnie o bańkach chińskich. Polecają je na niemal każdym forum i szukam teraz jakiegoś fajnego miejsca w moim mieście, gdzie mogłabym iść na te bańki. Trochę to kosztuje ale nie mam już wyboru, bo mi też nic nie pomaga

  • Ula pisze:

   Mi też długo nic nie pomagało, ale próbowałaś tego kremu Vialise? Różni się od innych kremów przede wszystkim składem- zawiera ekstrakt z bluszczu i z ruszczyka kolczastego. ma wyciągi z alg, kofeine i kwas askorbinowy, to tyle pamiętamm, ale większość kremów nie ma na pewno takiego składu albo bardzo małe znikome ilości dlatego nie działają. Warto spróbować, mi bardzo pomógł i widać sporą róźnicę 🙂

 • Agiś pisze:

  Ja mam normalny roller taki za 150zł i jestem z niego bardzo zadowolona :). Zabiegi według mnie są trochę za drogie, ale jeśli ktoś chce to jego sprawa. Dla mnie połączenie diety, ćwiczeń masaży i peelingów to najlepszy sposób na pozbycie się cellulitu

 • Olaa pisze:

  no ale taki masaż próżniowy już nie wydaje się taki mega drogi 🙂 mogłabym się na niego zdecydować mimo tego że jest bolesny. żałuję, że doprowadziłam do tego, mogłam się lepiej odżywiać. niech to będzie dla was przestroga!

 • Werka pisze:

  bańki chińskie mega mega! bardzo polecam 🙂 mi nic innego nie pomogło z cellulitem jak właśnie te zabiegi

 • Ewa pisze:

  Roller na cellulit jest świetny! 🙂 Sama używam i myślę, że to świetne rozwiązanie jeśli chodzi o cellulit 🙂

 • Ewa pisze:

  Roller na cellulit jest świetny! 🙂 Sama używam i myślę, że to świetne rozwiązanie jeśli chodzi o cellulit 🙂

 • Meria pisze:

  Ja wybieram masażer na cellulit, zdecydowanie! 😀

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code