Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – sprawdź nowoczesną metodę

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zabiegowym to nowoczesne rozwiązanie, które skraca czas leczenia i jednocześnie zmniejsza ryzyko zakażeń bakteryjnych. Takie zakażenia mogą nastąpić w tradycyjnej metodzie leczenia kanałowego, w którym podczas kilku wizyt dochodzi do otwierania tego samego zęba. Im więcej razy otwieramy ząb, tym większe ryzyko, że dojdzie do zakażenia. Jakie inne zalety ma leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – zalety

Leczenie kanałowe pod mikroskopem doceniają zarówno stomatolodzy, jak i pacjenci. Jest ono częścią endodoncji – dziedziny wchodzącej w skład stomatologii zachowawczej. Działanie pod mikroskopem cechuje się przede wszystkim:

 • mniejszą częstotliwością wizyt pacjenta – leczenie można rozpocząć i zakończyć podczas jednego przyjścia do dentysty.
 • zmniejszeniem bólu.
 • precyzją w obrazie wszystkich kanałów.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – cena i przebieg

Leczenie kanałowe pod mikroskopemLeczenie kanałowe pod mikroskopem, cena i krótki czas trwania zabiegu to zależności wynikające z wysokiej jakości zmian technologicznych. Takie leczenie jest droższe od tradycyjnego, ale dużo zależy od konkretnego gabinetu, jego cennika i właściwości zęba – od tego czy jest to ząb jednokanałowy czy wielokanałowy (kanałów może być nawet 5). Takie leczenie może kosztować od 500 do 2000 złotych – nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Cel jest taki sam jak przy leczeniu tradycyjnym: leczenie kanałowe polega na usunięciu resztek miazgi z wnętrza komory oraz zębowych kanałów. Trzeba też odnaleźć wszystkie korzenie zęba, w czym doskonale pomaga powiększenie mikroskopu. Przedostatnią częścią leczenia jest dokładna dezynfekcja i wypłukanie zęba, docierające aż do tkanek okołowierzchołkowych. Zaraz po tym następuje szczelne wypełnienie kanałów, co zamyka przebieg leczenia kanałowego. Po zakończeniu leczenia naturalne jest odczuwanie dyskomfortu i lekkiego bólu zęba, które jednak stopniowo mija. W przypadku użycia mikroskopu jest to jednak jedyny ból – dzięki dobremu znieczuleniu miejscowemu nie pojawia się problem bólowy w trakcie poszczególnych etapów leczenia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem trwa od półtorej godziny do dwóch godzin, ale nie wymaga od pacjenta ponownego odwiedzania gabinetu stomatologicznego.

Leczenie zębów pod mikroskopem a higiena jamy ustnej

Leczenie zębów pod mikroskopem jest skuteczne, jednak warto zapobiegać powstawaniu próchnicy i konieczności wdrażania tej metody. Higiena jamy ustnej obejmuje nie tylko dokładne szczotkowanie, nitkowanie i płukanie jej wnętrza, ale też zdecydowane ograniczenie spożywania słodyczy oraz węglowodanów prostych. Słodkie napoje również sprzyjają powstawaniu bakterii, które ostatecznie mogą doprowadzić do tego, że leczenie kanałowe  pod mikroskopem będzie nieuniknione.

Kanałowe pod mikroskopem a proteza i aparaty ortodontyczne

Kanałowe pod mikroskopem to zabiegi, które warto wykonać przed założeniem protezy lub aparatu ortodontycznego. Zapobiega to późniejszym komplikacjom i problemom z zachowaniem higieny.

0 komentarzy “Leczenie kanałowe pod mikroskopem – sprawdź nowoczesną metodę

 • United1 pisze:

  Same zalety takiego leczenia kanałowego pod mikroskopem. Jak kiedyś będę miał problemy z zębami to na pewno skorzystam. Przynajmniej będę miał pewność, że ząb będzie porządnie zrobiony bez żadnych dodatkowych wizyt.

  • amp-uT pisze:

   Zgadzam się. Korzyści z zastosowania mikroskopu są ogromne. Kiedyś nie było możliwej tak dogłębnej analizy struktury zęba. Dzisiejsi stomatolodzy są w stanie zdziałać prawdziwe cuda ^^. Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem to przyszłość:)

 • JadwigaGDA pisze:

  Szukam sprawdzonej placówki stomatologicznej na terenie gdańska, która oferuje wykonanie leczenia kanałowego zęba przy użyciu mikroskopu. Ma ktoś jakąś sprawdzoną miejscówkę??

  • mart-na pisze:

   Jeśli chodzi o Gdańsk to z ręką na sercu mogę polecić ci placówkę stomatologiczną K2Dental. Posiadają nowoczesny sprzęt i również wykonują kanałowe przy użyciu mikroskopu. Ja tam wstawiałam sobie implant zębowy. Ceny są bardzo przystępne, ale co najważniejsze robota jest wykonana tak wzorowo, że nie trzeba chodzić na dodatkowe wizyty. Wszystko konkretnie i na temat, bardzo rzeczowi ludzie.

 • FanSa pisze:

  Ech ja mam zęba do leczenia kanałowego, panicznie boje się iść do dentysty. Czy teraz leczenie kanałowe pod mikroskopem można wykonać bez większego bólu?

  • CrRRed1222 pisze:

   W dzisiejszych czasach zabieg leczenia kanałowego zęba jest kompletnie bezbolesny.Jeśli zdarzy się, że dentysta da zbyt małą dawkę znieczulenia to musisz mu o tym powiedzieć, on przerwie wtedy leczenie i dołoży ci więcej środka przeciwbólowego.

 • olyi3 pisze:

  Leczenie kanałowe musi być wykonywane pod mikroskopem, ponieważ wtedy mamy gwarancję, że jest prawidłowo wykonane. Bez mikroskopu też można, ale to pewnie takie 50/50 szanse, że się uda zrobić 😀

 • 03TeLllo pisze:

  Moim zdaniem teraz każdy gabinet powinien być wyposażony w mikroskop. Użycie mikroskopu podczas leczenia kanałowego jest bardzo ważne, ponieważ pozwala on precyzyjnie przeprowadzić leczenie. No jest on nieodzownym elementem wyposażenia każdego szanującego się gabinetu stomatologicznego.

 • einStein pisze:

  Leczenie kanałowe za pomocą mikroskopu nie jest tanie, ale jeżeli chce się mieć zrobione ząbki porządnie to trzeba troszkę zapłacić. Gabinet wyposażony w mikroskop, aparaturę kontroli RTG podczas trwania zabiegu jest chyba najlepszy wyborem na wykonanie zabiegu.

 • WodaŹródlana22 pisze:

  Nie dajcie sobie robić leczenia kanałowego bez mikroskopu. Naprawdę warto jest zapłacić te 200zł więcej i mieć później spokój. Mamy pewność i gwarancję, że nie będzie jakiś dodatkowych wizyt z powodu tego, że coś poszło nie tak..

 • Krystyna pisze:

  Dzisiaj miałam drugą wizytę u stomatologa, leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu.To była drugą wizyta i niestety nie otworzyła kanału, ponieważ jest zatkany ,nie mogła do końca. Mam trzecią wizytę do chirurga,bo to jest skomplikowany przypadek. Co mam o tym myśleć, a zapłaciłam pierwszą wizyta 150, dzisiaj 200, co będzie dalej,a jak nie uratują zęba.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code