O mnie

Witam serdecznie na moim blogu poświęconym zdrowemu stylowi życia i walce ze skórką pomarańczową. Pierwsze symptomy cellulitu zaczęły się u mnie kiedy byłam jeszcze nastolatką. Nie byłam otyła, ale miałam problem z przysłowiową lekką nadwagą. Kiedy większość moich koleżanek nosiła rozmiar S, ja musiałam sięgać po ubrania w rozmiar M, a niekiedy nawet L. Ten stan niestety trwa do dzisiaj, próbowałam różnych diet, ale zawsze w końcu wracałam do mojej wagi wyjściowej. Pewnego dnia uznałam, że nie pozostaje mi nic innego jak zaakceptować ten stan. Zdecydowałam jednak zrobić wszystko co w mojej mocy, żeby wyglądać dobrze, zgrabnie i ponętnie. I zamiast się dołować, że nie jestem „z natury” szczupła jak inne kobiety, postanowiłam zrobić ze swoich krągłości atut, a nie wadę.​

Zainteresowałam się problematyką zdrowego odżywiania, wiedziałam, że mimo wszystko lepiej mieć wagę pod kontrolą i dalej nie tyć, jak nie dla urody, to chociażby ze względów zdrowotnych. Zaczęłam też szukać sposobów jak wyrzeźbić ciało, tak aby było jędrne i sprężyste mimo kilku zbędnych kilogramów. Zaczęłam ćwiczyć pod opieką trenera i moje pośladki stały się uniesione a talia zarysowana. Wówczas został mi jeszcze do pokonania ten okropny cellulit, bo niestety samymi ćwiczeniami i dietą nie dało się go zredukować, choć muszę przyznać, że już wtedy moja skóra wygląda lepiej. Postanowiłam więc wspomóc się antycellulitowymi kosmetykami. Przetestowałam całe mnóstwo balsamów i kremów na cellulit. Jak pewnie się domyślasz, jedne radziły sobie lepiej inne gorzej. Porzuciłam jednak metodę prób i błędów. Dużo czytałam o tym, jakie składniki są skuteczne i w jaki sposób powinien działać balsam na cellulit, tak aby jego stosowanie przyniosło pożądane efekty. I na szczęście w końcu trafiłam na kosmetyk, który mi pomógł. Teraz stosuje go już tylko dla podtrzymania efektów.

Stworzyłam tego bloga, gdyż zdaje sobie sprawę, że takich kobiet jak ja, które chcą wyglądać dobrze pomimo małej nadwagi jest całe mnóstwo. Chcesz poznać szczegóły mojej drogi do zgrabnego ciała bez cellulitu, mimo rozmiaru M/L? Zapraszam do lektury:)